Baza szkoły to samodzielny 3 – kondygnacyjny budynek, położony blisko centrum miasta, w spokojnej, zielonej dzielnicy miasta – na Czechowie, z możliwością dogodnego dojazdu z różnych dzielnic miasta oraz dworca PKS. Budynek szkoły otoczony jest przyległym terenem zielonym – ogrodem szkolnym, w kształcie amfiteatru, o kaskadowym ukształtowaniu terenu.
Szkoły posiadają:

• 4 pracownie komputerowe,
  • studio fotograficzne z pełnym wyposażeniem,
  • ciemnię fotograficzną,
  • 2 pracownie specjalistyczne,
  • pracownię rysunku i malarstwa,
  • salę wykładową z wyposażeniem multimedialnym (rzutnik multimedialny, stanowisko komputerowe, ekran),
  • podręczną biblioteką ze zbiorami między innymi: książek i filmów o sztuce, albumów, wydawnictw specjalistycznych.

Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych salach i pracowniach specjalistycznych. Wśród nich:

STUDIO FOTOGRAFICZNE

Wyposażone w najnowszy sprzęt fotograficzny m.in.:
stację graficzną z oprogramowaniem Photoshop, 3 lustrzanki cyfrowe Nikon (w tym najnowsza Nikon D800), profesjonalne obiektywy (w tym portretowy), profesjonalne oświetlenie studia, analogowy aparat Mamya średni format, aparat Mamya cyfrowy z obiektywami, zawodowy światłomierz, akcesoria fotograficzne: parasolki, softboxy, statywy, system teł fotograficznych obsługiwany na pilota.

CIEMNIA FOTOGRAFICZNA

W pełni wyposażona w stół suchy i mokry, profesjonalne powiększalniki do małego obrazka i średniego formatu.

PRACOWNIA GRAFIKI PROJEKTOWEJ

9 – stanowiskowa, z komputerami Mac, wyposażona   z pełen pakiet oprogramowania Adobe  i tablety graficzne oraz 2 tablety graficzne nowej generacji: Citinq Pro 16 cali DTH-1620.

PRACOWNIA EDYCJI OBRAZU

9 – stanowiskowa, wyposażona w  pełen pakiet oprogramowania Adobe oraz oprogramowanie do wizualizacji wnętrz SketchUp Pro z aplikacją LayOut oraz V-Ray.

PRACOWNIA  REALIZACJI OBRAZU FILMOWEGO

Przeznaczona do zajęć specjalności: realizacja obrazu filmowego. 7 – stanowiskowa  wyposażona w  pełen pakiet oprogramowania Adobe / oprogramowaniem do montażu filmowego / oraz sprzęt filmowy i oświetleniowy w tym Dron DJI Spark Fly More Combo.

PRACOWNIA PROJEKTOWANIA I WIZUALIZACJI WNĘTRZ

18 – stanowiskowa, wyposażona w oprogramowanie do wizualizacji wnętrz SketchUp Pro z aplikacją LayOut oraz V-Ray, pełen pakiet oprogramowania Adobe.

PRACOWNIA CHARAKTERYZACJI I WIZAŻU

10 – stanowiskowa, w pełni wyposażona w: stanowiska do wizażu i charakteryzacji

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

Przeznaczona do zajęć z rysunku oraz  zajęć projektowych

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

Wyposażona w sztalugi malarskie oraz rekwizyty do aranżowania martwych natur, podesty dla modelek, odlewy gipsowe, tablice poglądowe itp.